"Aqualink" MMC təmsil etdiyi "Kurita" şirkəti ilə birlikdə 23-24 Yanvar
"Aqualink" MMC  təmsil etdiyi  "Kurita" şirkəti ilə  birlikdə 23-24 Yanvar tarixlərində Orxan Mikayıl (“Aqualink” MMC-nin icraçı direktoru)   Tuncay Oktav (“Kurita” şirkətinin bölgə satış direktoru) və  Sadıq İbrahimov (“Aqualink” MMC-nin meneceri) - Azersu, AzerEnerji, AzerGold və SOCAR Downstream müəssisə  ilə görüş keçirildi.  Bu görüş sayəsində "Kurita" şirkətinin yeni texnologiyaları üzrə ətraflı məlumatlar əldə edilmiş və şirkətlər arasında əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə edilmişdir. Bu əməkdaşlıq, Azərbaycanda sənaye sektorunda daha effektiv və sürətli prosseslər təmin etməyə və su sistemlərində problemləri həll etməyə kömək edəcək.
Görüş çərçivəsində, "Kurita" şirkətinin yeni texnologiyaları haqqında məlumatlar təqdim olunmuşdur. Bu texnologiyalardan biri, yeni dilurit bc s-sistemidir. Bu sistem, sənayedə su sisteminin idarə edilməsini daha effektiv və sürətli şəkildə həyata keçirmək üçün istifadə olunur. Digər bir texnologiya isə kuriverter ik-110-dur. Bu texnologiyanın əsas məqsədi, suyun kimyəvi təmizlənməsini və su istilik sistemlərindəki korroziv prosesləri həll edilməsidir.
Bu təqdimatda ayrıca "Kurita" şirkətindən ayrı bir şirkət olan “Avista” tərəfindən təqdim edilən Antiskalant məhsulları da  təqdim olunmuşdur . Bu məhsullar, neft-qaz sektorunda fəaliyyət göstərən şirkətlər üçün su təmizlənməsi, filtrasiya, korroziyanın qarşisının alinması ilə bağlı texnologiyaları əhatə edir.
Bu təqdimatda iştirak edənlər arasənda AzerSu, AzerEnerji, AzerGold və SOCAR Downstream kimi şirkətlər də daxildir.

ООО «Аквалинк» совместно с компанией «Курита» представляли 23-24 января.
23-24 января Орхан Микаил (исполнительный директор ООО «Аквалинк»), Тунджай Октав (директор по региональным продажам компании «Курита») и Садыг Ибрагимов (исполнительный директор ООО «Аквалинк») совместно с компанией «Курита» в лице менеджера ООО «Аквалинк». ) - Состоялась встреча с Azersu, AzerEnerji, AzerGold и предприятием SOCAR Downstream. Благодаря этой встрече была получена подробная информация о новых технологиях компании «Курита» и обсуждены перспективы сотрудничества между компаниями. Это сотрудничество поможет обеспечить более эффективные и быстрые процессы в промышленном секторе Азербайджана и решить проблемы в водных системах.
В рамках встречи была представлена ​​информация о новых технологиях компании «Курита». Одной из таких технологий является новая система dilurit bc s. Эта система используется для более эффективного и быстрого управления системой водоснабжения в промышленности. Еще одна технология – куривертер ИК-110. Основное назначение данной технологии – решение проблем химической очистки воды и коррозионных процессов в системах водяного отопления.
На презентации также была представлена ​​продукция против накипи, представленная отдельной от компании «Курита» компанией «Ависта». В число этих продуктов входят технологии водоочистки, фильтрации и антикоррозионные технологии для компаний, работающих в нефтегазовом секторе.