"Aqualink" MMC təmsil etdiyi "Kurita" şirkəti ilə birlikdə 23-24 Yanvar
"Aqualink" MMC  təmsil etdiyi  "Kurita" şirkəti ilə  birlikdə 23-24 Yanvar tarixlərində Orxan Mikayıl (“Aqualink” MMC-nin icraçı direktoru)   Tuncay Oktav (“Kurita” şirkətinin bölgə satış direktoru) və  Sadıq İbrahimov (“Aqualink” MMC-nin meneceri) - Azersu, AzerEnerji, AzerGold və SOCAR Downstream müəssisə  ilə görüş keçirildi.  Bu görüş sayəsində "Kurita" şirkətinin yeni texnologiyaları üzrə ətraflı məlumatlar əldə edilmiş və şirkətlər arasında əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə edilmişdir. Bu əməkdaşlıq, Azərbaycanda sənaye sektorunda daha effektiv və sürətli prosseslər təmin etməyə və su sistemlərində problemləri həll etməyə kömək edəcək.
Görüş çərçivəsində, "Kurita" şirkətinin yeni texnologiyaları haqqında məlumatlar təqdim olunmuşdur. Bu texnologiyalardan biri, yeni dilurit bc s-sistemidir. Bu sistem, sənayedə su sisteminin idarə edilməsini daha effektiv və sürətli şəkildə həyata keçirmək üçün istifadə olunur. Digər bir texnologiya isə kuriverter ik-110-dur. Bu texnologiyanın əsas məqsədi, suyun kimyəvi təmizlənməsini və su istilik sistemlərindəki korroziv prosesləri həll edilməsidir.
Bu təqdimatda ayrıca "Kurita" şirkətindən ayrı bir şirkət olan “Avista” tərəfindən təqdim edilən Antiskalant məhsulları da  təqdim olunmuşdur . Bu məhsullar, neft-qaz sektorunda fəaliyyət göstərən şirkətlər üçün su təmizlənməsi, filtrasiya, korroziyanın qarşisının alinması ilə bağlı texnologiyaları əhatə edir.
Bu təqdimatda iştirak edənlər arasənda AzerSu, AzerEnerji, AzerGold və SOCAR Downstream kimi şirkətlər də daxildir.

On January 23-24, Orkhan Mikayil (Executive Director of Aqualink LLC), Tuncay Oktav (Regional Sales Director of Kurita Company) and Sadığ Ibrahimov (Executive Director of Aqualink LLC) together with "Kurita" company represented by "Aqualink" LLC. manager) - A meeting was held with Azersu, AzerEnerji, AzerGold and SOCAR Downstream enterprise. Thanks to this meeting, detailed information on the new technologies of the "Kurita" company was obtained and prospects for cooperation between the companies were discussed. This cooperation will help to provide more effective and faster processes in the industrial sector in Azerbaijan and to solve problems in water systems.
Within the framework of the meeting, information about the new technologies of the "Kurita" company was presented. One of these technologies is the new dilurit bc s-system. This system is used to manage the water system in the industry more efficiently and quickly. Another technology is the kuriverter ik-110. The main purpose of this technology is to solve the chemical treatment of water and corrosive processes in water heating systems.
Antiscalant products presented by "Avista", a company separate from "Kurita" company, were also presented in this presentation. These products include water treatment, filtration, and anti-corrosion technologies for companies operating in the oil and gas sector.
The participants in this presentation include companies such as AzerSu, AzerEnerji, AzerGold and SOCAR Downstream.