EKOL da su təmizləmə sistemlərinin(su filterlərinin) təqdimatı həyata keçirilmişdir
Aqualink şirkəti təmsil etdiyi Niderland Krallığının "Nijhuis İndustries" şirkətinin nümayəndə heyəti ilə "Ekol Mühəndislik Xidmətləri" QSC-də görüş keçirilmişdir.
Noyabrın 25-də, QSC-nin baş ofisində "Aqualink" şirkətinin Azərbaycan nümayəndəliyinin təşkilatçılığı ilə  Hollandiyanın  "Nıjhuıs Industries" su texnologiyaları  şirkətinin  nümayəndələri ilə görüş keçirilmişdir. "Ekol Mühəndislik Xidmətləri" QSC-nin baş direktorunun SƏTƏM üzrə müavini Rəşad İsmayılov, əlaqədar departament və şöbə rəisləri, həmçinin "Aqualink" şirkətinin rəhbərliyinə, "Nijhuis Industries" şirkətinin Rusiya filialının rəhbəri Dmitriy Molokanov və digər əlaqədar  mütəxəssislər görüşdə  iştirak etmişlər.  Rəşad İsmayılov  qonaqları salamlayaraq,  onlara  QSC haqqında qısa  məlumat vermişdir.
Aqualink şirkəti rəhbəri səmimi qəbula görə QSC rəhbərliyinə öz minnətdarlığını bildirmiş və qonaqları təqdim edərək  görüşün məqsədi barədə iştirakçılara məlumat vermişdir. Sonra söz  suların təmizlənməsi texnologiyalarının  prezentasiyasını  keçirmək üçün "Nijhuis Industries" şirkətinin nümayəndəsi Dmitriy  Molokanova təqdim olunmuşdur.
Dmitriy Molokanov "Nijhuis Industries" şirkətinin çirkab suların,  xüsusilə sənaye çirkab axıntı sularının təmizlənməsi sahəsində   tanınmış  bir şirkət olaraq  100 ildən artıqdır ki,  fəaliyyət göstərdiyini iştirakçıların diqqətinə çatdırmışdır.  O, təmsil etdiyi şirkətin dünyanın bir çox ölkələrində, həmçinin MDB dövlətlərində və Azərbaycanda  analoji layihələrin uğurla həyata  keçirdiyini qeyd etmişdir. Dmitriy  Molokanov sənaye-çirkab axıntı sularının üç mərhələli sistemlə təmizlənməsi texnologiyaları, eləcə də  istifadə olunan qurğu və avadanlıqların iş prinsipi  haqqında video materialları görüş iştirakçılarına  təqdim etmiş və ətraflı izahat vermişdir.
Sonra mövzu ətrafında geniş müzakirələr aparılaraq bir sıra texniki məsələlərə aydınlıq gətirilmiş və bu texnologiyaların "Ekol Mühəndislik Xidmətləri" QSC-nin fəaliyyət sahələrinə tətbiq edilməsinin  mümkün variantları barədə fikir mübadiləsi aparılmışdır.
Sonda qərara alınmışdır ki, "Nıjhuıs" şirkətinin nümayəndələri QSC-nin Tullantıların Emalı Departamentinin  xidmət sahələrində olsunlar və mövcud şəraiti yerindəcə qiymətləndirərək konkret təkliflər  hazırlayıb təqdim etsinlər.

Презентация систем очистки воды (фильтры для воды) прошла в ЭКОЛ
В ЗАО «Экол Инжиниринг Сервисез» состоялась встреча с делегацией компании «Nijhuis Industries» Королевства Нидерландов, которая представляет Аквалинк.
25 ноября в головном офисе АО состоялась встреча с представителями голландской компании по водным технологиям "Nijhuis Industries", организованная азербайджанским представительством компании "Aqualink". Участвовали заместитель директора ЗАО «Экол Инжиниринг Сервисез» по НИУ ВШЭ Рашад Исмайлов, руководители профильных отделов и отделов, а также руководство «Аквалинк», руководитель российского филиала «Нейхейс Индастриз» Дмитрий Молоканов и другие профильные специалисты. на встрече. Рашад Исмаилов поприветствовал гостей и дал им краткую информацию об АО.
Глава компании «Аквалинк» поблагодарил руководство ЦОН за теплый прием, представил гостей и проинформировал участников о цели встречи. Затем слово было предоставлено Дмитрию Молоканову, представителю компании «Nijhuis Industries», для проведения презентации технологий водоподготовки.
Дмитрий Молоканов довел до сведения участников, что компания «Nijhuis Industries» более 100 лет работает как известная компания в области очистки сточных вод, особенно очистки промышленных сточных вод. Он отметил, что представляемая им компания успешно реализует подобные проекты во многих странах мира, а также в странах СНГ и Азербайджане. Дмитрий Молоканов представил участникам встречи видеоматериалы и подробно рассказал о технологиях очистки промышленных сточных вод трехступенчатой ​​системой, а также о принципе работы используемых устройств и оборудования.
После обширного обсуждения темы были выяснены ряд технических вопросов и проведен обмен мнениями о возможных вариантах применения данных технологий в деятельности ЗАО «Экол Инжиниринг Сервисез».
В итоге было принято решение о том, что представители компании «Нижхейс» должны находиться в зонах обслуживания Департамента по переработке отходов АО и на месте оценивать текущие условия и готовить конкретные предложения.