Soyutma Qüllələrində, qapalı dövr soyuducu sistem sularında ərpə, çöküntülərə qarşı qəti çözüm! Eyni zamanda sistemdəki metal hissələri aşınmadan qoruyur və pH dəyərini stabil saxlayır! Texniki su dövrələrində güvənilir Anti-Skalant məhsuldur. Su içərisindəki kristallar, məhsul içərisindəki spesifik polimerlər vasitəsilə əngəllənir. Problem yaradan səth qabıq bağlamaları formalaşmaz. Sənaye soyutma sistemlərinde sərt, yumşaq və qarışıq sularda 4 ilə 20 dH da istifadəsi mümkündür.
Xüsusiyyətləri
ChemKomplex® 103 texnikisu şəbəkələrində etibarlı anti-skalanttəsirgöstərir. Suda kristal formalaşmasının qarşısı məhsuldakı xüsusi polimerlər vasitəsilə alınır. Çöküntülü örtüklərin yaranması mümkün deyil. Ağır hissəciklər parşalanaraq bir suspensiya halında saxlanılır. Termiki Multi polimerlərin tətbiqi isti su şəbəkələrində də eyni sabitliyi təmin edir. ChemKomplex®103 polimer karbon və fosfon turşularının sinerjisi ilə, habelə Soyutma sistemlərində və Soyutma su şəbəkələrində xüsusi davamlı inhibitorları ilə güclü müdafiə təsirini təmin edir.
Tətbiq sahəsi
ChemKomplex® 103 sənaye tipli soyutma qüllələrində sərt, yumşaq və tullantı suları sistemlərində istifadə olunur. Sərtlik dərəcəsi 4-20° dH olan yumşaq və sərt sularda, xüsusi ilə alüminium və əlvan metallar yüklü bir sularda və pH-stabilizatora ehtiyac olanda istifadə edilir. Axar soyutma sistemləri və soyutma sistemləri sularında kalsium və örtüklərin çökməsində, hətta istilik dəyişdiricilərində belə yaxşı nəticələr əldə edilmişdir. ChemKomplex® 103 kalsium və çöküntü səthlərinin tədricən həll edilməsi üçün də uygundur.
İstifadə və dozaj nisbəti
ChemKomplex ® 103 su keyfiyyətindən asılı olaraq doza cədvəlinə görə yeni əlavə olunmuş suya verilir.

Definitive solution against mold and sediments in cooling towers and closed cycle cooling system water! At the same time, it protects the metal parts in the system from wear and keeps the pH value stable! Anti-scalant is a trusted product in technical water circuits. Crystals in water are blocked by specific polymers in the product. Problematic surface crust bundles do not form. It is possible to use 4 to 20 dH in hard, soft and mixed water in industrial cooling systems.
Advantages
A modern, innovative formula that combines pH stabilizer, hardness retainer and effective wear protection
Absolute corrosion protection of aluminum and non-ferrous metals
Effective corrosion protection for multi-metal systems
Resistance to atmospheric corrosion
Environment friendly. Compliant with the current Waste Water Regulation of the Federal Republic of Germany (AbwV Annex 31)
Prevention of crystallization
Gradual dissolution of existing formed rock and crystal deposits
Features
ChemKomplex® 103 has a reliable anti-scalant effect on technician networks. Crystal formation in water is prevented by special polymers in the product. Sedimentary coatings cannot be formed. Heavy particles are broken up and kept in a suspension. The application of Thermal Multi polymers ensures the same stability in hot water networks. ChemKomplex®103 polymer provides a strong protective effect with the synergy of carbonic and phosphonic acids, as well as with special persistent inhibitors in cooling systems and cooling water networks.
Areas of application
ChemKomplex® 103 is used in hard, soft and waste water systems in industrial cooling towers. It is used in soft and hard water with a hardness of 4-20° dH, especially in water loaded with aluminum and non-ferrous metals and when a pH-stabilizer is needed. Good results have been achieved in the deposition of calcium and coatings in flow cooling systems and cooling system water, even in heat exchangers. ChemKomplex® 103 is also suitable for gradual dissolution of calcium and sediment surfaces.
Usage and dosage ratio
ChemKomplex ® 103 is added to newly added water according to the dosage schedule depending on the water quality.